3D Euroopa meistrivõistlused 2014 – Tallinn

Eesti Vibuliit sai World Archery Europe’lt sel aastal toimuva 3D formaadi EMi korraldusõiguse. Tegemist on esimese World Archery egiidi all toimuva tiitlivõistlusega Eestis.

Eesti Vibuliidul aitab võistlust läbi viia MTÜ Tallinna Vibukool. Korraldusmeeskonna juhtideks on Siim Talmar ja Katrin Virula. Mõnevõrra on antud võistlus proovikivi – kui saame selle võistluse korraldamisega hästi hakkama, siis on loota ka korraldusõigust teistele tiitlivõistlustele. Seega on iga inimese panus oluline ja kui tunned, et sooviksid olla võistluse korraldamisel vabatahtlikkuna abiks, siis anna endast kindlasti teada.

Kus ja millal võistlus toimub?
Võistlus toimub 15.-20. septembril 2014 Pirital. Siit leiad võistluste ametliku kodulehe.

Mida see “3D vibulaskmine” tähendab?
See tähendab, et laskmine toimub 3D loomakujude pihta. Laskmine on maastikul ja võrreldes tavapärase olümpialaskmisega tuleb maastikul arvestada ka kaldenurkasid (alla ja üles laskmine) ning teisi looduses laskmisel esinevaid faktoreid.

Mis see Eesti sportlastele pakub?
Eesti vibusportlastele annab see võimaluse võistelda teiste Euroopa laskuritega kodust kaugemale minemata. See annab hea kogemuse, kuid miks mitte ka võimaluse mõni medal koju jätta. Selles formaadis (3D laskmine) on varem medaleid võitnud Aare Lauren (2007 MM kuld), Steve Morley (2009 MM kuld), Katrin Virula (2008 EM pronks ja 2011 MM hõbe), Ülle Kell (2013 MM pronks).

Kuidas moodustatakse koondis?
Koondis moodustatakse katsevõistluste põhjal. Siit leiad täpsema info katsevõistluste osas ja siit võistlussarja lehe Facebookis. Samas on see võistlussari avatud ka neile, kes EM koondisesse kandideerida ei soovi.

Kas mul on võimalik koondisesse kandideerida, kui olen siiani ainult platsilaskmist harrastanud?
Jah – loomulikult. Kui sa oled lasknud plokkvibu, siis plokkvibu klass on ka antud võistlusel olemas. Kui Sa oled lasknud sportvibu, siis tuleks sul oma varustust ja laskmist natukene muuta. Kõige lähedasemad klassid on vaistuvibu ja lihtvibu. Kogenumad 3D laskurid jagavad sel alal lahkesti näpunäiteid.