Tagasi

Eesti meistrivõistluste edukaimad olid Ressar, Jäätma ja Preimann

13.-14.augustil Türil toimunud 50. Eesti meistrivõistlustel vibulaskmises võitis Evert Ressar 3 kuldmedalit ning Mariel Jäätma ja Anneli Preimann kumbki 2 kulda ja 1 hõbeda.

Eile lasti Türil kvalifikatsioonivõistlus ning täna selgitati duell-laskmisega medalivõitjad. Naiste sportvibu klassis võitis Anneli Preimann (Järvakandi Vibuklubi Ilves) finaalis Laura Nurmsalu (Viljandi Spordikool) ning tuli kolmandat aastat järjest Eesti meistriks. Kolmanda koha kohtumise võitis Siret Luik (Ilves). Naiskondade arvestuses võitis Järvakandi Ilvese võistkond koosseisus Anneli Preimann, Siret Luik ning Reena Pärnat, kes lasid võistluse sees 209 silmaga uue Eesti rekordi  (eelmine rekord oli 203 silma). Naisveteranide arvestuses tuli Eesti meistriks Eve Kivilo.

Meeste sportvibu klassis kordus möödunud aasta finaal, kus kohtusid Taavo Allik (Viljandi SK) ning Pearu Jakob Ojamäe (Sagittarius). Sel korral suutis Allik noorema konkurendi alistada ning tuli Eesti meistriks. Pronksimatši võitis Paul Järvsoo (Tallinna Kalev). Olgu lisatud, et kaks esimest esindavad Eestit nädala pärast algavatel noorte maailmameistrivõistlustel. Võistkondlikus arvestuses kuulus võit Sagittariuse meeskonnale koosseisus Jaanus Gross, Pearu Jakob Ojamäe ning Mihkel Tomson.

Naiste plokkvibu arvestuses võitis Mariel Jäätma (Türi Vibukool) finaalis Saskia Kaldamäe’d (Tallinna Kalev), kolmandaks tuli Maarika Jäätma (Türi Vibukool). Võistkondlikus arvestuses tuli meistriks Türi Vibukooli esindus koosseisus Mariel Jäätma, Maarika Jäätma ning Kristi Ilves.

Meeste plokkvibu arvestuses võitis Evert Ressar (Järvamaa Amburite Klubi) alistades finaalis Harri Köhler’i (Viljandi SK). Kolmanda koha saavutas Priit Tormis (Pärnu Meelis). Võistkondlikus arvestuses võitis Järvamaa Amburite Klubi esindusmeeskond koosseisus Evert Ressar, Leino Vint ja Kristo Kent.

Segavõistkondade arvestuses võitis sportvibu klassis Viljandi Spordikooli võistkond koosseisus Laura Nurmsalu ja Taavo Allik, plokkvibu klassis võitis Järvamaa Amburite Klubi võistkond koosseisus Egle Vestrik ja Evert Ressar.

Kokkuvõttes möödusid juubelivõistlused pidulikus ning meeldivas õhkkonnas. Võistluste lõpetamisel viibisid ka 1962.aastal esimesteks Eesti meistriteks tulnud Malle Hiie ja Olev Haidak ning ala Eestisse tooja Felix Hiie.