Tagasi

Järvakandis toimus Ilves Cup 2011

Möödunud nädalavahetusel toimus Järvakandis Ilves Cup 2011. Võistlusest võttis osa 27 sportlast kolmest riigist. Võitjateks tulid Anneli Preimann (Järvakandi Vibuklubi „Ilves“), Erja Järvenpää (AC Ulvila), Paulo Santos (Tartu Vibuklubi) ja Evert Ressar (Järvamaa Amburite Klubi).

Laupäevane võistluspäev oli plokkvibulaskurite päralt. Naiste arvestuses olid kohal Soome esinumbrid Susanna Makkonen (Sinisulat) ja E.Järvenpää ning eestlaste liider Mariel Jäätma (Türi Vibukool). Meeste arvestuses võtsid võistlusest osa soomlaste liider Marko Järvenpää (AC Ulvila) ning eestlaste esinumber E.Ressar. Esiteks lasti kvalifikatsioonivõistlust, milleks oli harjutus 2*18m (kokku lasti 60 noolt). Naiste arvestuses kvalifitseerus esimesena S.Makkonen 570 silmaga. Teiseks tuli M.Jäätma 562 ning kolmandaks E.Järvenpää 555 silmaga. Meeste kvalifikatsiooni võitis M.Järvenpää 587 silmaga. Teiseks tuli V.Denisovas Leedust (LSK) 580 ning kolmandaks E.Ressar 577 silmaga.

Kvalifikatsioonivõistluse tulemusena jagati võistlejad alagruppidesse, kus kõik vastased lasid  omavahel ühe duelli. Nii meeste kui naiste arvestuses pääsesid alagruppide parimad finaali, kus selgitati lõplik paremusjärjestus. Naiste arvestuses võitis esikoha E.Järvenpää tulemusega 116 silma, teise koha sai M.Jäätma 114 silmaga ning kolmanda koha S.Makkonen 112 silmaga. Meeste arvestuses võitis E.Ressar 116 silmaga, teiseks tuli V.Denisovas 114 silmaga ning sama tulemusega, kuid ümberlaskmise kaotanuna tuli kolmandaks M.Järvenpää.

Pühapäeval asusid võistlema sportvibulaskurid ning nemadki lasid kõigepealt kvalifikatsioonivõistlust. Naiste arvestuses võitis kvalifikatsiooni A.Preimann 554 silmaga klubikaaslase Eve Kivilo ees (528 silma). Kolmandana kvalifitseerus 515 silma lasknud Raili Raudsepp Tartu Vibuklubist. Meeste arvestuses võitis kvalifikatsiooni uue isikliku rekordiga (567 silma) Jaanus Gross (Sagittarius). Teiseks tuli tema klubikaaslane Pearu-Jakob Ojamäe 565 silmaga ning kolmandaks P.Santos 556 silmaga. Sportvibu klassiski jaotati laskurid kvalifikatsioonitulemuste põhjal alagruppidesse, kus lasti kõigi vastaste vahel üks duell. Iga alagrupi parim mees- ning naislaskur pääsesid edasi finaali. Naiste finaali võitis A.Preimann 113 silmaga. Teiseks tuli Reena Pärnat (JVK Ilves) 111 silmaga ning kolmandaks E.Kivilo 110 silmaga. Meeste finaalis võidutses P.Santos 114 silmaga. Teise koha saavutas P.-J.Ojamäe 111 silmaga ning kolmanda Siim Aaver (JVK Ilves) 110 silmaga.

Juba tuleval nädalavahetusel jätkub vibulaskurite hooaeg Vana-Võidus Eesti sisemeistrivõistlustega, kus 12.märtsil võistlevad medalite nimel noorlaskurid ning 13.märtsil täiskasvanud.