Tagasi

Reena Pärnat tegi hat trick’i

Nädalavahetusel toimusid Vana-Võidus Eesti sisemeistrivõistlused noortele ja täiskasvanutele. Pühapäeval sai enneolematu trikiga hakkama 16-aastane Reena Pärnat, kes viimase kuu aja jooksul tuli nii Leedu, Läti ning nüüd ka Eesti täiskasvanute sisemeistriks. Peale selle on ta ka juunioride klassi Eesti ja Läti meister

Laupäeval võistlesid neljas vanuseklassis ning kolmes erinevas vibuklassis (olümpiavibu, plokkvibu ja vaistuvibu) meistritiitlite nimel noored vibulaskurid, kokku 88 sportlast. Alates noorimatest tulid Eesti sisemeistriks: Maris Tetsmann (Vana-Võidu VK/Viljandi SK), Lisell Jäätma (JVK „Ilves“), Keiu Tetsmann (V.-V. VK/Viljandi SK), Karl Kivilo (JVK „Ilves“), Artur Aas (JVK „Ilves“), Pelle Mellov (Tartu VK), Gätlin Nurk (V.-V. VK/Viljandi SK), Egle Vestrik (JAK), Kerdo Tornius (JVK „Ilves“), Caius Kand (JAK), Joonas Ariva (V.-V. VK/Viljandi SK), Laura Nurmsalu (V.-V. VK/Viljandi SK), Kerta Übner (JVK „Ilves“), Mihkel Tomson (Sagittarius), Jan Mihkel Leetsaar (Tartu VK), Reena Pärnat (JVK „Ilves“), Mariel Jäätma (JVK „Ilves“), Ragnar Raag (Sõmerpalu „Välk“), Romet Köhler (V.-V. VK/Viljandi SK) ja Oliver Rüüsak (V.-V. VK/Viljandi SK).

Pühapäeval võistlesid tiitlite eest täiskasvanud. Võisteldi harjutuses, kus kõigepealt lasti kvalifikatsioonina 30 noolt 18meetrilt ning seejärel duelle vastavalt olümpiaringi süsteemile. Naiste olümpiavibu klassis võitis noorte olümpiaks valmistuv Reena Pärnat Leedu ja Läti omade kõrvale nüüd ka esimese Eesti täiskasvanute meistritiitli. Nagu veebruaris Leedu meistrivõistlustel, oli seegi kord tema viimaseks vastaseks finaalis klubikaaslane Siret Luik. Võit Luige üle tuli kõige napimalt – vaid ühe silmaga seisul 111:110. Kolmanda koha saavutas Eve Kivilo. Esiletõstmist väärib alles 14-aastase Helena Saks’a (kõik JVK „Ilves“) poolt saavutatud 4.koht. Kvalifikatsioonis parimat tulemust näidanud Eva Lank (VK Tallinna Kalev) lõpetas võistluse alles 7.kohaga.

Meeste olümpiavibu arvestuses sammus kvalifikatsioonis parima tulemuse lasknud Paulo Santos (VK Tallinna Kalev) võidult võidule ka duellides. Finaalis alistas ta 16-aastase Karl-Kristjan Smitt’i (JVK „Ilves“) tulemusega 112:109. Nagu teise, nii võitis kolmandagi koha üllatuslikult noorsportlane – selleks oli samuti 16-aastane Pearu-Jakob Ojamäe (Sagittarius).

Naiste plokkvibu klassis võidutses Maarika Jäätma oma tütre Mariel Jäätma ees (mõlemad JVK „Ilves“). Ometi ei saavutanud ta võitu noorema konkurendi üle lihtsalt – finaalis läks peale võrdset tulemust vaja kahte lisanoolt, et võitja selgitada. Kolmandaks tuli Saskia Kaldamäe (VK Tallinna Kalev). Meeste plokkvibu klassis läks võitja selgitamiseks samuti tarvis lisanoolt. Eesti meistriks tuli Evert Ressar (JAK) Margus Mardu (JVK „Ilves“) ees, kolmanda koha sai Jaan Kookla (V.-V. VK/Viljandi SK).

Naiste vaistuvibu klassis tuli Eesti meistriks Kristin Nestor-Alviste (Sagittarius), meeste vaistuvibu klassis Jaan Rösler (V.-V. VK/Viljandi SK) ning meeste pikkvibu klassis Kaider Puniste (Tartu VK).

Seekordseid sisemeistrivõistlusi jääb meenutama noorte üllatavalt hea esinemine täiskasvanute arvestuses  - olümpiavibu ja plokkvibu klassides jõudis medalitele tervelt viis alla 20-aastast sportlast. Eestis on sisevõistlused praeguseks lõppenud, kuid meie paremik sõitis juba Euroopa sisemeistrivõistlustele. 16.-21.märtsini Horvaatias Porecis toimuvatel võistlustel esindavad Eestit Reena Pärnat, Siret Luik ning Anneli Preimann. Sportlastega on kaasas koondise peatreener Raul Kivilo.