Tagasi

Pärnatilt, Ressarilt ja Grossilt suurepärased tulemused

23.aprillil toimusid Järvakandi vibustaadionil Oliver Puri VIII mälestusvõistlused ning Rapla maakonna meistrivõistlused, mis avasid eestlaste jaoks koduse välishooaja. Enne seda käidi korra jõudu katsumas lätlastega Läti hooaja avavõistlustel ning koondise tasemel Türgis, kus nädal tagasi toimus Euroopa GP I etapp. Parimate tulemuste eest hoolitsesid seekord Reena Pärnat, kes lasi harjutuses FITA-1 1285 silma, Evert Ressar, kes lasi 351 silmaga uue Eesti rekordi 50 meetri distantsilt ning Jaanus Gross, kes lasi 30 meerilt samuti 351 silma.

Naiste sportvibu klassis võitis harjutuses FITA-1 alles juunioride klassi kuuluv 16-aastane Reena Pärnat esikoha suurepärase tulemusega 1285 silma (311+324+313+337). Teise koha sai Anneli Preimann (mõlemad Järvakandi Vibuklubi Ilves) 1218 silmaga ning kolmandaks tuli Nele-Triin Lott (Tartu Vibuklubi) 1167 silmaga. Meeste samas klassis võidutses Jaanus Gross (Sagittarius) 1243 silmaga (272+315+305+351). Suurepärane resultaat sündis Grossil viimasel, 30 meetri distantsil. Tulemus 351 silma jääb kõige vanemale, juba 30 aastat Mati Vaikjärve nimele kuuluvale Eesti rekordile alla vaid kahe silmaga. Võistlusel tuli teiseks Jaan Lott (Tartu VK) tulemusega 1231 silma ning kolmandaks Janis Amatnikes Lätist 1229 silmaga.

Plokkvibu klassis lasti harjutust 4*50 meetrit. Naiste klassis viis 1323 silmaga (330+338+330+325) võidu Lätti Julija Oleksejenko. Teiseks tuli 1297 silmaga Mariel Jäätma ning kolmandaks 1259 silmaga Maarika Jäätma (mõlemad Türi Vibukool). Meeste klassis võidutses järjest paremasse hoogu läinud Evert Ressar (Järvamaa Amburite Klubi) 1384 silmaga (339+346+348+351). Viimasena lastud tulemus 351 silma tähistab ühtlasi 2-silmalist Eesti rekordi parandust sellelt distantsilt. Teise koha saavutas Priit Tormis (Pärnu Meelis) 1325 silmaga ning kolmandaks tuli Margus Mardu (Ilves) 1313 silmaga.

Võistkondade arvestuses võitis naiste sportvibu klassis Ilvese naiskond, meeste sportvibu arvestuses Amazonese võistkond Lätist ning plokkvibu klassis samuti Ilvese võistkond. Rapla maakonna parimateks tunnistati Reena Pärnat, Siim Aaver, Piret Luik ning Margus Mardu kõik Ilves).

Veteranide arvestuses tulid erinevates klassideks võitjaks: Nele-Triin Lott, Jaan Lott, Julija Oleksejenko ning Margus Mardu.  Noorte klassides tulid võitjaks: Artur Aas (Türi Vibukool), Karl Kivilo, Triinu Lilienthal, Kerdo Tornius (kõik Ilves), Laura Tukk, Laura Nurmsalu (mõlemad Vana-Võidu Vibuklubi), Karl-Kristjan Smitt, Reena Pärnat (mõlemad Ilves) ning Taavo Allik (Vana-Võidu VK).

Hooaeg saab jätku juba nädala pärast Pärnus Tammiste vibustaadionil, kus toimub Pärnu avavõistlus.