Tagasi

Eestlased osalesid siseEM-il

16.-21.märtsini toimusid Horvaatias Porecis Euroopa sisemeistrivõistlused vibulaskmises. Võistlustel osales ka 3 eestlannat - parimana saavutas naisjuunioride olümpiavibu klassis võistelnud Reena Pärnat 19.koha. Naiste olümpiavibu klassis jäi Anneli Preimann jagama 21.-24.kohta ning Siret Luik lõpetas 35.kohaga.

17.märtsil toimunud kvalifikatsioonivõistluses harjutuses 2*18m (lastakse 30+30 noolt 18 meetrilt) saavutasid eestlased järgmised positsioonid: R.Pärnat tulemusega 526 silma 24.koha, A.Preimann 552 silmaga 31.koha ning S.Luik 534 silmaga 35.koha. Et duell-laskmisse pääses edasi iga võistlusklassi 32 parimat, siis oli S.Luige jaoks EM sellega lõppenud.

Duell-laskmises sai R.Pärnat omale vastaseks 9.asetusega N.Lesianki Poolast. Kahjuks pidi Pärnat tulemusega 111:114 vastu võtma kaotuse, kuid kokkuvõttes tõstis see tulemus ta EM-il 19.kohale. Euroopa meistriks tuli Z.Goebbels Belgiast.

A.Preimanni vastaseks duellides oli teise asetusega venelanna N.Erdyniyeva, kuid kahjuks pidi Preimanngi leppima kaotusega 112:114. Olgu lisatud, et Erdyniyeva võitis lõpuks pronksmedali.

Laupäeval 20.märtsil võisteldi finaalides juba medalite pärast. Naiste olümpiavibu klassis tuli Euroopa sisemeistriks teenekas N.Valeeva Itaaliast, meeste samas klassis võitis sakslane S.Rohrberg. Naiste plokkvibu klassis võidutses A.Stanieczek Poolast ning meeste samas klassis kaitses oma kahe aasta tagust tiitlivõitu edukalt itaallane S.Pagni. Medaleid võitis EM-ilt üldse 15 riiki, edukaim neist oli 11 medaliga Venemaa.

Eestlannad siirduvad nüüd Horvaatiast koos treener Raul Kiviloga edasi Türki treeninglaagrisse, kus hakatakse valmistuma juba välishooajaks. Eriti tiheda võistlusgraafikuga on maikuu - kuu alguses tuleb sportlastel naasta Porecisse, kus toimub MK I etapp; kuu teisel poolel toimub noorte olümpiamängude kvalifikatsiooniturniir Itaalias, kus osaleb ka Reena Pärnat ning kuu lõpus seisavad sportlastel ees Euroopa meistrivõistlused, mis toimuvad samuti Itaalias.