Eesti plokkvibulaskjad Tetsmann ja Jäätma naasesid Euroopa GP I etapilt Horvaatias segatiimi pronksmedaliga!

3.-8.juunil toimus Horvaatias Euroopa GP I etapp, kus osales 197 sportlast 42 riigist. Eesti koondist esindasid sportvibu naiskonna laskjad Triinu Lilienthal ja Bessi Kasak, plokkvibulaskjaid Maris Tetsmann ja Robin Jäätma. Koondisega oli kaasas plokkvibutreener Maarika Jäätma. Kvalifikatsioonid lõpetasid eestlased järgmiselt: Triinu Lilienthal 34.koht, 621 silma, Bessi Kasak 53.koht, 567 silma, Maris Tetsmann 14.koht, 676 silma, Robin Jäätma 7 koht, 700 silma.

Plokkvibu segatiimiga jäädi kümne võistkonna seas 5.kohale.  1/24 duellides võttis Triinu Lilienthal 31 asetuse teeninud prantsalanna Louise Botte vastu võidu 6:4, kuid  Bessi Kasakul tuli  vastasele, kvalifikatsioonis 12 asetuse teeninud itaallanna Vanessa Landile, alla vanduda tulemusega 2:6, jäädes sellega 33-le kohale. 1/16 duellis läks Triinu Lilienthal vastamisi teise asetusel asuvad, hiljem hõbemedali võitnud ukrainlanna Anastasia Pavlovaga, kellele kaotas 1:7, jäädes üldkokkuvõttes 17-le kohale. Tulemus tõstis Lilienthali maailmareitingus lausa 49 koha võrra, kus nüüd asetseb laskur 249.kohal.

1/16 duellis sai Maris Tetsmann võidu 138:141 19 asetusel oleva poolatar Kseniya Markintatova vastu,  kuid 1/8 duellis tuli tunnistada kaotust kolmandalt asetusel olevale türklanna Ayse Bera Suzerile 143:138, mis andis Tetsmannile lõpptabelis 9.koha.

Robin Jäätma sai 1/24 duellidest vaba ringi ja läks 1/16 duellis vastamisi 26 asetusel oleva poolakas Rafal Dobrowolskiga, keda võitis 146:145. 1/8 duelli võitis Jäätma alles lisanoolega 143:143 sakslane Leon Hollast. ¼ duell jäi Jäätmale viimaseks, kaotusega 143:146 austerlane Nico Wieneri vastu, mis andis üldkokkuvõttes 7.koha.

1/8 duellis sai Eesti plokkvibutiim vaba ringi, ¼ duellis saadi vastaseks Saksa võistkond, keda võideti tulemusega 152:151. Poolfinaalis mindi kokku kvalifikatsiooni tugevaima ja hiljem võistluse võitnud Türgi tiimiga, kellelt tuli vastu võtta kaotus 152:156. Närviline pronksimats Kreeka vastu, kus veel enne viimast seeriat olid eestlased punktiga taga, võideti 152:149.

„Koostöö toimis väga hästi!“ kommenteeris elu esimese rahvusvahelise võistluse täiskasvanute segatiimi medali teeninud Maris Tetsmann. „Skoorid olid stabiilsed ja matšid põnevad!“

„Lasime häid skoore olulistel hetkedel ja see tõi meile kolmanda koha“ ütles Robin Jäätma. Maailmareitingus hoiab Eesti segatiimide arvestuses hetkel neljandat kohta.

Fotol: Maris Tetsmann/Robin Jäätma