Kas sina teadsid, et plokkvibulaskmisest võib saada olümpiaala? Ja et Türil elavad-treenivad maailma plokkvibutipud? Oled sa kunagi plokkvibuga laskmist proovinud?
Tead, kuidas saada vibusportlaseks või mis on vahet harrastus – ja tippspordil vibulaskmises? Palju maksab varustust?
27.aprillil kell 18.00 – 20.00 korraldavad Eesti Vibuliidu liikmed Türi Vibukool ja vibuklubi Mägilased Türi staadionil plokkvibu tutvustusürituse.
Mida tähendab tipptasemel plokkvibulaskmine, selgitavad maailma reitingu kuues naine Lisell Jäätma, maailma reitingu kümnes mees Robin Jäätma ja Eesti naiste plokikoondis, koosseisus Lisell Jäätma, Maris Tetsmann ja Meeri-Marite Paas, üritust modereerib Eesti Vibuliidu juhatuse liige Rita-Anette Kohava.
Ürituse raames saavad huvilised tutvuda ja proovida laskmist erinevate plokkvibudega ja üritus on kõigile tasuta.
Eesti Vibuliidu juhatuse liige Rita-Anette Kohava: „Vibulaskmine on äärmiselt atraktiivne ja köitev ala, mis pakub huvi paljudele ning sobib väga erinevas vanuses harrastajatele. Kui aga inimestega vibuspordist rääkida, siis heal juhul meenub neile meie olümpiasportlase sportvibulaskuri Reena Pärnati nimi. Plokkvibulaskurite Lisell ja Robin Jäätma nimi ütleb vähestele midagi, kuigi tegemist on maailma absoluutsesse paremikku – esikümnesse, kuuluvate laskuritega. Usume, et lähem tutvus meie tippsportlastega võib olla eeskujuks ja innustuseks uute harrastajate liitumiseks vibulaskjatega.“
World Archery esitas Lisell Jäätma 2022 aasta parima vibulaskuri nominendiks plokkvibu naiste arvestuses ja tema foto kaunistab plokkvibulaskmise 2028 aasta olümpiamängudele esitamise uudist Rahvusvahelise alaliidu lehel.
2023 on nii Robinil kui Lisellil taskus Euroopa mängude pilet ja saavutatud esimesed medalid. Aasta alguses tõi Lisell Jäätma kuldmedali ja Robin Jäätma proksmedali nimekalt Nimes´ turniirilt. Lisell Jäätma naases hooaja esimeselt välivõistluselt Lilleshallist pronksmedali ja Euroopa Mängude kvalifaktsiooniturniirilt võidetud hõbemedal.
Türi Vibukooli treener Maarika Jäätma: „Tegelikult soovime selle ürituse taustal juhtida tähelepanu ka ühele murekohale ja leida heade toetajatega sellele lahendust või vähemalt leevendust. Ilmselt paljud pole kursis sportlaste olmemuredega – nii näiteks peavad meie sportlased, lisaks litsentsitasudele ja võistlusreisidele, leidma ise vahendid ka oma võistlusriietuse eest tasumiseks. Kui oled väike spordiklubi keset Eestit, siis vaid vihmariiete arve summas 1200 eurot lööb ikka eelarvesse kõva augu küll, mis siis, et kuulud maailma tippu.“
Kohava on lootusrikas: „Vajame jõulisi muutusi ala kandepinna laiendamiseks ja selleks on hädavajalik leida toetust väljapoolt. Peame juba täna valmistuma selleks, et rahvusvaheline olümpiakomitee võib sügisel langetada oodatud otsuse plokkvibulaskmise lisamiseks 2028. aasta olümpiamängude kavasse.“
Ürituse saab silma peal hoida Eesti Vibuliidu Facebooki fännilehel, kust leiab rohkelt taust- ja lisainfot.
Üritus on kõigile tasuta, kuid oleme väga-väga tänulikud toetuse eest üritusel osalevate sportlaste võistlusriietuse (vihmariided) kulude katmiseks (summa 1200 eurot).
Annetuse saab kanda Eesti Vibuliidu Swedbank kontole (IBAN EE742200221002100321), selgitus: “Eesti plokikoondise vihmariided”.
PANEME EESTI PLOKIKOONDISE RIIDESSE!
Üritus on esimene Eesti Vibuliidu poolt koordineeritavast vibusporti tutvustavast üle-eestilisest ürituste sarjast.
NB! Kui Eesti plokikoondise (ja vibulaskmise) tulevik puudutab sind lähemalt ja sooviksid toetada sportlasi suuremas mahus või on sul nägemus pikemaajalisest koostööst, siis palun anna endast märku juhatus@vibuliit.ee.
Eesti Vibuliit kuulub tulumaksusoodustusega MTÜ-de ja SA nimekirja.
Lisainfo tel 5232177 (Rita-Anette Kohava, EVL juhatuse liige).
Lisaallikad:
World Archery https://www.youtube.com/watch?v=aqh5yxIcPjw&t=121s
Tippvorm podcast Lisell Jäätmaga:
Spotify: spoti.fi/3weqwLA
Apple: apple.co/3iPf7Pn