Sise-MK finaalis Las Vegases tuli plokkvibulaskja Maris Tetsmann 7.kohale!

2.-4.veebruar toimuval Las Vegas Shoot võistlusel, mille raames toimub ka sise-MK finaal, pääsesid kvalifikatsioonidest edasi Eesti plokkvibu koondise neljast laskurist kolm, kes kõik lõpetasid esikümnes.

1/8 finaali pääses 11.asetusel olev meeste plokkvibu laskur Robin Jäätma, kes lasi teisel võistluspäeval puhta tulemuse ehk 300 silma. Tema vastaseks sai duellides 6.kohal oleva USA laskur Kyle Douglas. Tasavägises duellis tuli Robin Jäätmal loovutada viimases seerias tehtud eksimusega võit vastasele, seisuga 148/149. Nii lõpetas eestlane võistluse 9.kohal. Sise-MK meistriks tuli ameeriklane James Lutz.

Naistest jäi napilt duellidest välja 18.kohal olev Meeri-Marita Paas, kes seoses õlavigastusega ei saanud osaleda sise-MK esimestel etappidel. Edasi pääsesid 6.kohal asuv Lisell Jäätma, kes võitis Luxembour Strasseni etapil pronksmedali ja 11.kohal asuv Maris Tetsmann, kes tuli Prantsusmaa Nimesi etapil 4.ks. Paraku tuli eestlannadel asuda vastamisi juba esimeses duellis, kust seisuga 145/143 liikus ¼ finaali edasi Maris Tetsmann. Eestlase vastaseks sai kolmandal asetusel olev legendaarne USA laskur Paige Pearce, kes võitis duelli 147/144. Lisell Jäätmale jäi sise-MK etapi 9.koht, Maris Tetsmann tuli 7.kohale.

Võrreldes eelmiste aastatega on see sisehooaeg olnud maailmatasemel võistlevale Eesti plokkvibukoondisele tagashoidlikum ja tavapärasest rohkem on tulnud silmitsi seista tervise- ja tehniliste probleemidega. Hetkel hoiavad Eesti plokkvibu laskurid maailma reitingus järgmisi kohti – Robin Jäätma 13.koht, Lisell Jäätma 17.koht, Meeri-Marita Paas 25 kohta ja Maris Tetsmann 40.koht.

Taustinfoks: Las Vegase võistlus on suurejooneline lõpetus siselaskmise hooajale, kus lastakse 18m pealt,  ning peale seda asuvad vibusportlased valmistuma välihooajaks, kus laskekaugused on plokkvibudele 50m ja sportvibudele 70m.

2024 aasta välihooaeg on eriti oluline sportvibu laskuritele, kellele see annab viimase võimaluse lunastada pääse Pariisi olümpiamängudele. Eesti koondisest asuvad olümpiapääset püüdma naiskoondise laskurid Reena Pärnat, Triinu Lilienthal ja Bessi Kasak.

Foto autor: Karli Saul

Fotol: Maris Tetsmann